Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; pagination has a deprecated constructor in /home/torpils1/public_html/system/classes/pagination.class.php on line 2 torpilsiz iş bulmanın zor olduğu gerçeği - #150 - torpilsizler

torpilsiz iş bulmanın zor olduğu gerçeği

 • türkiye'de bir kültür haline gelen ve çalıştığı iş yerinde torpille işe alıma şahit yoktur herhalde. gerek kamu gerekse de özel sektörde herkes tarafından bilinen, hak etmediği halde bir işe giren veya terfi alan birilerini mutlaka görmüşsünüzdür.

  (bkz: adam kayırmanın kültür haline gelmesi)

  türkiye'de torpilin çok yaygın olduğu gerçeği kültürel alt üst yapımıza akrabalarımıza ve yakınlarımıza ayrıcalıklı davranmak ve öncelik tanımak çok doğal kabul ediliyor. (size biri torpilli iş teklif etse kabul etmez misiniz sanki)

  her ne kadar torpilin azalmış olduğu söylense de işe alımlarda torpilin hala yoğun olarak kullanıldığı görülmekte, duyulmakta, ispatlanmakta ancak ne yazık ki bir arpa boyu yol kat edilememektedir.

  torpis baskını altında kalmamak için gizli ilan veren işetmelerin sayısı giderek arıyor bunu ben söylemiyorum yenibiris.com genel müdürü deniz ceylan kılıçoğlu söylüyor.

  torpil hakkı önce eşlerden başlar sonra kardeşler, çocuklar, yeğenler, kuzenlerin ardından, arkadaşlar, uzak akrabalar, komşular, tanıdıklar, hemşehriler, okul arkadaşları.. bize sıra gelene kadar torpilsiz girecek işte kalmaz. torpilin ulaştığı boyutu siz düşünün artık.

  özel sektörde torpilin en yaygın kullanıldığı sektör ise medya.

  torpille işe alınanlar diğer çalışanların motivasyonunu etkileyeceği gerçeği var. çok ta tınn. torpilsiz.com

  1
... tümü ...

bizi takip edin