Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; pagination has a deprecated constructor in /home/torpils1/public_html/system/classes/pagination.class.php on line 2 bursa renault işçileri direnişte - #298 - torpilsizler

bursa renault işçileri direnişte

 • bursa'da metal işçilerinin türk metal-patron işbirliğine karşı başlattığı eylem devam ediyor.

  türk metal-patron işbilriğine karşı bir süredir mücadele eden bursa renault işçileri gece vardiyasında bazı işçilere işbaşı yaptırılmaması üzerinde üretimi durdurdu.

  bursa renault fabrikasında çalışan bir işçi 1500 kişinin fabrika önünde beklemekte olduğunu söyledi. işbaşı yaptırılmayan işçi sayısının net olmadığını, bazı arkadaşlarının kartının basmaması söyledi.

  olaylar nasıl gelişti?

  bursa'da metal işçilerinin son dönemde yoğunlaşan eylemleri, türk metal'in fabrikalarda imzaladığı toplu iş sözleşmesine karşı ortaya çıkmış ve işçiler sözleşmelerin değiştirilmesini talep etmişti.

  nisan ayı sonunda bursa’da binlerce metal işçisinin katılımıyla düzenlenen mitingde de işçiler, türk metal’e 5 mayıs’a kadar süre vermiş; bu sürenin sonunda taleplerinin yerine getirilmemesi durumunda sendikadan toplu olarak istifa edeceklerini duyurmuştu.

  bu karar uyarınca sabah saatlerinde toplu istifa için bursa organize sanayi içindeki parkta buluşan renault işçileri, türk metal’in yönetici ve temsilcilerinin saldırısına uğramış, birçok işçi yaralanmıştı.

... tümü ...

bizi takip edin