Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; pagination has a deprecated constructor in /home/torpils1/public_html/system/classes/pagination.class.php on line 2 yazar: torpilsiz - torpilsizler

son iyi oylanan 20 entry


... tümü ...
 • hasan cemal'in yönetim kurulu başkanlığı'nı yaptığı bağımsız gazetecilik platformu p24'ün desteğiyle çekilen işsiz bırakılan gazeteciler belgeselidir. (persona non grata belgeseli)

  aydın doğan'ın gezi parkı olayları başladığı sırada doğan grubunun yayınlarından cnntürk'e penguenlerle ilgili belgesel gösterilmesi konusunda konuşması üzerine işsiz bırakılan gazeteciler ve bu bağlamda medyada yapılan baskıları ele alan belgeseldir.

  belgeselin ilk gösterimi, 3 mayıs dünya basın özgürlüğü etkinlikleri kapsamında sponsorluk desteği veren isveç istanbul başkonsolosluğu'nda gerçekleştirildi.

  işte işsiz bırakılan gazeteciler
  can dündar, Fatih Yağmur, Uluç Özcü, Sibel Oral, Ahmet Şık, Murat Aksoy, Hasan Cemal, Derya Sazak, fatih altaylı, bekir coşkun, Ayşenur Arslan, Gürkan Hacır, Sevim Özay, Rıdvan Akar, aydın doğan, Doğan Ertuğrul, Yekta Kılıç, Tuğçe Tatari, Mustafa Kuleli.

  1
 • cumhurbaşkanı erdoğan'ın neden bu kadar çok sinirlendiğini şimdi daha iyi anladığımız durumdur.

  bir tarafından taşeron işçi alımı yaparken diğer tarafta kadrolu işçileri taşeronlaştırıyor. nerede bu medya denen zımbırtı.

  erdoğan'ın konuşması sırasında slogan atan tpic işçilerinden akın atalay, 5 yıldır tpic'te çalıştığını ocak ayından itibaren kadrodan alınarak asgari ücrete mahkum edildiklerini söyledi. ellerinde herhangi bir pankart olmadığını söyleyen atalay, elimizde durumumuzu anlatan bir mektup vardı. bunu da cumhurbaşkanın korumalarından birine verdik. miting alanında sadece "başkan tpic işçilerine sahip çık" sloganı attık dedi ve korumalar bizi alandan uzaklaştırdı.

  ayrıca
  "bizim cumhurbaşkanımızı protesto etmek, provekasyon yapmak gibi bir amacımız yok. bunu da yapmadık" dedi.

  http://www.hurriyet.com.tr/gundem/28897553.asp

  1
 • türkiye'de bir kültür haline gelen ve çalıştığı iş yerinde torpille işe alıma şahit yoktur herhalde. gerek kamu gerekse de özel sektörde herkes tarafından bilinen, hak etmediği halde bir işe giren veya terfi alan birilerini mutlaka görmüşsünüzdür.

  (bkz: adam kayırmanın kültür haline gelmesi)

  türkiye'de torpilin çok yaygın olduğu gerçeği kültürel alt üst yapımıza akrabalarımıza ve yakınlarımıza ayrıcalıklı davranmak ve öncelik tanımak çok doğal kabul ediliyor. (size biri torpilli iş teklif etse kabul etmez misiniz sanki)

  her ne kadar torpilin azalmış olduğu söylense de işe alımlarda torpilin hala yoğun olarak kullanıldığı görülmekte, duyulmakta, ispatlanmakta ancak ne yazık ki bir arpa boyu yol kat edilememektedir.

  torpis baskını altında kalmamak için gizli ilan veren işetmelerin sayısı giderek arıyor bunu ben söylemiyorum yenibiris.com genel müdürü deniz ceylan kılıçoğlu söylüyor.

  torpil hakkı önce eşlerden başlar sonra kardeşler, çocuklar, yeğenler, kuzenlerin ardından, arkadaşlar, uzak akrabalar, komşular, tanıdıklar, hemşehriler, okul arkadaşları.. bize sıra gelene kadar torpilsiz girecek işte kalmaz. torpilin ulaştığı boyutu siz düşünün artık.

  özel sektörde torpilin en yaygın kullanıldığı sektör ise medya.

  torpille işe alınanlar diğer çalışanların motivasyonunu etkileyeceği gerçeği var. çok ta tınn. torpilsiz.com

  1
 • cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan'nın söylemidir.

  cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan'ın batmada yaptığı konuşma sırasında tpao işçilerinin pankart açması eylemine karşılık sarf ettiği sözdür.

  "arkadaşlar, arkadaşlar bakınız şu yaptığınız şeyler çok yanlış. yani bir yerde çalışıyorsunuz nankörlük yapmayın. (repeat after me) çalışıyorsunuz nankörlük yapmayın. (repeat after me) bir imkan tanınmış size çalışıyorsunuz. sayın başbakanımız da özellikle açıklamaları yaptı. açıklamaları takip edeceksiniz. seçimden sonra inşallah adımları zaten atılacak. lütfen provoke etmeyin. 20 - 30 kişi toplanıyorsunuz böyle bir adım atıyorsunuz"

  bu resmi söylemlerin halk dilindeki özeti şudur,

  tamam işte ağzınıza bal çaldık daha ne istiyorsunuz aç değilsiniz açık değilsiniz. gidin böyle şeyleri başbakana söyleyin benim asabamı bozmayın bir şeyi iki defa söyletmeyin. siz şimdi bana 400'ü vereceğiz deyin seçimden sonra bakarız. hele bir oyları alayım ben size siz bana baka baka doyarız zaten. seçimden sonra da nah bulursunuz beni.

  demokrasinin olmadığı bir ülkede demokrasinin sorgulanmaması gerektiğini gösteren durumlardan biridir.

  (bkz: unuttuk mu sandın)

  1
 • asgari ücreti işçiye bir çalışma günü karşılığı olarak ödenen ve işçinin gıda, konut, giyim, sağlık, ulaşım, kültür vb. gereksinimlerini günün fiyatları üzerinden en az düzeyde karşılamaya yetecek ücrettir.

  açlık sınırının 1334 lira ve yoksulluk sınırının ise 4344 lirayı geçtiği ülkemizde yukarıdaki asgari ücret tarifi herkes için geçerli değildir lütfen üzerine alınmasın.

  2015 ocak ayında 949 lira olan asgari ücret temmuz ayından itibaren 1000 lira olacaktır.

  1 ocak 2015 ve 30 haziran 2015 tarihleri arasında 1.201 (brüt) ve 949 (net)
  1 temmuz 2015 ve 31 aralık 2015 tarihleri arasında 1.273 (brüt) ve 1000,55 (net)

  1
 • köpek tutuklandı ve hakkında soruşturma açıldı :)

  eğlemcinin başını koklayan köpek

  1
 • metro'da durduk yere başbakan sahtekar diye bağıran adamın hazin sonu.

  1
 • hükümetin kpss şartı aramadan sözleşmeli personel alımları ile ilgili 11 aralık 2015 tarihinde hdp istanbul milletvekili levent tüzün'ün tbmm'ine suduğu ve çalışma ve sosyal güvenlik bakanı faruk çelik'e cevaplaması için sorular;

  hükümetin kpss şartı aramadan sözleşmeli personel kapsamında aldığı kişileri kamuya memur olarak atandığı, bunların sayısının 300 binlere ulaştığı haberleri basında yer almıştır.

  haberlerde devlet personel başkanlığı'nın verilerine atıfta bulunarak, sözleşmeli memurluğun kamuda kadrolaşma için atlama taşı olarak kullanıldığı iddia edilmiştir.

  akp iktidara geldiğinde sözleşmeli sayısı 157 bin iken, sözleşmeli memur sayısı 2009'da 271 bin kişiye ulaşmıştır. hükümet sözleşmeli alımına son vereceği iddiasıyla 2011 haziran seçimlerinden önce 260 bin sözleşmeliden 200 binini kadroya almış, 60 bin kişi hak kayıpları olacağından sözleşmeli çalışmaya devam etmiştir.

  ancak 2012'de sözleşmeli sayısı tekrar 135 bine çıkmış, 1 yılda 75 bin kişi sözleşmeli olarak işe alınmıştır.

  2013'te ise sözleşmeli çalışan sayısı 148 bine yükselmiş, bu kişilerin de 100 bini aynı yıl kadroya alınmış, 48 bin kişi sözleşmeli çalışmaya devam etmiştir.

  ancak bir yıl sonra yani 2014 eylül ayı itibariyle sözleşmeli çalışan sayısı 91 bin kişiye ulaşmıştır.

  belediyeler başta olmak üzere toki, yurtdışı türkler ve akrabalar topluluklar başkanlığı, tddk ve tika, kpss şartı aramadan personel istihdam eden kurumların başında geldiği iddia edilmektedir.

  2011 yılından sonra kadroya alınan sözleşmelilerin sayısının 300 bin olduğu, bunların önemli bölümünün kpss şartı aranmaksızın işe başlatıldığı iddialar arasındadır

  - devlete memur alımında torpili önlemek için 2002 yılında yürürlüğe konulan kpss şartı, kamuya sözleşmeli personel alımı sırasında zorunlu değil midir? kamuya sözleşmeli personel alımı için gerekli olan şartlar nedir?

  - 2002 yılından sonra hangi kamu kurumuna kaç sözleşmeli personel alınmış, kaçı kadroya zaman geçirilmiştir?

  - 2013 yılında sözleşmelilerin kadroya alınması öncesinde akp teşkilatlarının binlerce kişiyi belediyelerde işe başlattığı, birkaç gün çalışan bu kişilerin tamamının devlet memuru olduğu iddiaları doğru mudur?

  - kamu kurumlarında sözleşmeli olarak alınırken ya da kadroya geçirilirken bu kişilerinden kpss puan şartı aranmış mıdır? aranmış ise bunların kpss puanları nedir? aranmamış ise, kamuya ilk defa atanacaklarda aranması gereken şartların istenilmesi ayrımcılık, kamu görevini kötüye kullanmak değil midir?

  - çevre ve şehircilik bakanlığı'nın kasım 2014'de 237 kişiyi kpss şartı aramadan göreve başlatması mevzuata uygun mudur?

  1
 • adam karısı ile birlikte doktora muayene olmaya gider.

  muayene biter ve doktor odasından çıkarak kadının yanına gelir ve kocanızın ölmemesini istiyorsanız şu kağıda yazdıklarımı uygulayacaksınız der:

  - sabahları güler yüzle güzel bir kahvaltı hazırlayın ve ise mutlu gitmesini sağlayın
  - öğleleri eve geldiğinde güler yüzle karşılayın ve güzel bir öğle yemeği ile takdir edildiğini hissettirin, böylece günün geri kalan kısmını da iyi geçirmesine yardım edin.

  - akşamları eve geldiğinde yemek özellikle güzel olmalı. eve gelince eline bir kadeh içki verin dinlenmesini sağlayın, hatta ayaklarına masaj yapın.

  - haftada en az 3 kere birlikte olun, eğer isterse daha fazla birlikte olun ve tamamıyla tatmin olduğundan emin olun.

  ...eğer bu dediklerimi yaparsanız kocanızın sağlık yönünde hiçbir problemi olmayacaktır.

  adam eve gelen karısına sorar: ne dedi doktor sana?
  karısı cevap verir: ölecekmişsin.

  1
 • bugün gazetesi yazarı ezelhan üstünkaya'nın iddiasına göre skandal çok büyük. 20 bin 680 memur açıktan alındı.

  yazarın iddiasına göre, seçim öncesi açıktan memur atamalarında patlama yaşandı ve ocak ve nisan aylarında toplam 20 bini kişi memur olarak atandı.

  21 nisan 2015 tarihli ilave atamalarla kamu kurumları ve üniversitelere yapılan toplam ilave atama 19 bin 463, 16 ocak 2015'te 83 kamu kurumuna 905, 21 nisan 2015'te 61 kamu kurumuna 17 bin 275 ilave ilave atamam yapıldı.

  16 Ocak 2015’te 104 üniversiteye 312 açıktan atama yapılırken, 21 Nisan’da 104 üniversiteye 2 bin 188 ilave atama daha yapıldı. Kamu kurumları ve üniversitelere yapılan toplam ilave açıktan atama, 20 bin 680 oldu.

  açıktan atama; memur olmayan bir kişinin, boş memur kadrolarına atanması anlamı taşıyor. memurluğa giriş demek olan açıktan atama, sınavlı ya da sınavsız alım şeklinde, daha önce hiç memuriyeti olmayanların ilk defa devlet memurluğuna atanması anlamı taşıyor.

  chp genel başkan yardımcısı ve parti sözcüsü kaluk koç: arsızlık yüzlerine vurdu. bunlar ortaya çıkanlar neler yapıyorlar. devleti babalarının çiftliği gibi yönetiyorlar. dışarıda yüzbinlerce iş bekleyen gencin ve ailelerinin haklarını çalıyorlar. utanmıyorlar, sıkılmıyorlar, hak çalma konusunda mahirler. bu gerçekleri iş arayıp bulamayan kpss’ye girdiği halde hakkı yenen bütün gençlerin ve ailelerinin dikkatine sunuyoruz. seçimlerde bu yapılan haksızlıklara dur demenin zamanı geldi. sadece yolsuzluk ve haramda değil hak çalmada da son derece mahirler.

  işte atama yapılan kurumlar

  aile bakanlığı: 295
  16 Ocak’ta 20 açıktan atama, 21 Nisan’da 275 ilave açıktan atama.

  tapu kadastro: 310
  16 Ocak’ta 10 açıktan atama, 21 Nisan’da 300 ilave açıktan atama.

  çevre bakanlığı: 190
  16 Ocak’ta 20 açıktan atama, 21 Nisan’da 170 ilave açıktan atama.

  devlet su işleri: 165
  16 Ocak’ta 10 açıktan atama, 21 Nisan’da 155 ilave açıktan atama.

  dışişleri bakanlığı: 200
  16 Ocak’ta 20 açıktan atama, 21 Nisan’da 180 ilave açıktan atama.

  içişleri bakanlığı: 170
  16 Ocak’ta 20 açıktan atama, 21 Nisan’da 150 ilave açıktan atama.

  spor bakanlığı: 380
  16 Ocak’ta 20 açıktan atama, 21 Nisan’da 360 ilave açıktan atama.

  tarım bakanlığı: 450
  16 Ocak’ta 20 açıktan atama, 21 Nisan’da 430 ilave açıktan atama.

  diyanet işleri: 360
  16 Ocak’ta 10, 21 Nisan’da 350 ilave açıktan atama.

  yargıtay: 150
  16 Ocak’ta 10, 21 Nisan’da 140 ilave açıktan atama.

  başbakanlık: 120
  16 Ocak’ta 20, 21 Nisan’da 100 ilave açıktan atama.

  kültür bakanlığı: 150
  16 Ocak’ta 20 açıktan atama, 21 Nisan’da 130 ilave açıktan atama.

  maliye bakanlığı: 350
  16 Ocak’ta 20, 21 Nisan’da 330 ilave açıktan atama.

  sgk: 510
  16 Ocak’ta 10, 21 Nisan’da 500 ilave açıktan atama.

  http://www.bugun.com.tr/gundem/sinavsiz-20-bin-atama-haberi/1610236

  1
 • 20 bin kişinin açıktan atama kararı büyük tepkiler topladı. liyakatin yerini sadakat aldığı vurgulandı.

  chp aydın milletvekili bülent tezcan: akp iktidarında atamalarda liyakat terk edilip sadakat dikkate alınıyor. bu ülke yönetilemez hale geliyor. bütün atamalar siyasi anlayışla yürütülüyor.

  mhp kütahya milletvekili alim ışık: 20 bin kişinin açıktan memur yapılması, vicdanları derinden yaralamıştır. bunlar kimin kızı, kimin damadı, kimin gelini hepsi ortaya çıkacaktır. vip torpilde zirve yaptılar. (bkz: akp'nin torpil listesi)

  büyük birlik - saadet ittifakı ankara milletvekili adayı bbp genel başkan yardımcısı remzi çayır: akp iktidarı artık kendi çıkarları neyi gerektiriyorsa onu yapıyor. adaleti, hukuku yok sayıyor. bunlar, yakınlarını, dostlarını, ahbaplarını memur yapıyor. milletin hakkı yeniyor.

  chp ankara milletvekili izzet çetin: akp giderayak her fırsatı ganimet biliyor. Değerlendirmek istiyor. her şey hukuka tabi olmalıdır. kendi yandaşlarını yasalara aykırı memur yapıyorlar.

  devlet personel başkanı mehmet kumbuzoğlu, açıktan atamalarla ilgili yazılı açıklama yaptı. kumbuzoğlu, 2015 yılı sonuna kadar 36 bin atama yapılacağını belirtti ve kamu personel sisteminde kamu kurumlarının her yıl ne kadar atama yapabileceklerinin bütçe kanunlarında tespit edildiğini ifade etti. 2015 yılında merkezi yönetim bütçe kanunu’nda 36 bin atama yapılacağının belirlendiğine dikkat çeken kumbuzoğlu, 2015 yılında ocak ve nisan aylarında olmak üzere toplam 36 bin kadronun dağılımının yapıldığını dile getirdi.

  devlet personel başkanlığı’nın resmi internet sayfasından duyurulan atamalara göre 15 bin kadronun ocak ayında milli eğitim bakanlığı’na tahsis edildiğine vurgu yaptı. kumbuzoğlu, “bu sayılar atama yapılan değil; 2015 yılı sonuna kadar kamu kurumlarının atama yapabilecekleri sayıları ifade etmektedir.

  bugün gazetesi yazarı ömer önder'in haberi
  http://www.bugun.com.tr/gundem/vip-torpile-tepkiler-cig-gibi-haberi/1611385

  1
 • kâr amacı gütmeyen kuruluşlar, dünya ekonomisi, ulusal ekonomiler ve sosyal sistem üzerinde çok önemli bir rol oynamaktadır.

  (bkz: sivil toplum kuruluşları)

  kâr amacı gütmeyen kuruluşların teröristler ve terör örgütleri tarafından, ihtiyaç duyulan fonların sağlanması, transfer edilmesi, lojistik destek saplanması ve terör faaliyetlerinin desteklenmesi amacıyla kötüye kullanabildiklerini uluslararası organizasyonlar tarafından yapılan çalışma neticesinde ortaya koymaktadır.

  (bkz: suçtan kaynaklanan malvarlığını aklama suçu)

  1
 • nasa araştırmalarına konu olmuş pirinç ve buğday gibi tahıl grubuna dahil bir çeşit bitki türü. protein, vimatin ve mineraller yüzünden astronot gıdası olarak anılmaktadır.

  100 gramında 370 kalori enerji, yaklaşık 6 gram yağ, 70 gram karbonhidrat ve 6 gram lif bulunmaktadır. 1 ila 4 bin metre yükselikte yetişmekte olan bitkinin iki buçuk metre boyu mevcut ve kurak bölgelerde yetişmektedir. 1 dekarda 200 kilogram ürün alma şansınız var. ekmek istemez su istemez ekin gitsin.

  kinoa; kolombiya, bolivya, şili, portekiz, peru ve portekiz gibi ülkelerde ve and dağları'nın eteklerinde yetişmektedir.

  gıda, tarım ve hayvancılık kırıkkaleli il müdürü recep kırbaş: inkaların kinoayı ektiği, arkeolojik kazılarda tespit edilmiştir.

  1
 • seçime birlikte girme kararı alan saadet partisi ve bbp seçim beyannamesini açıkladı.
  "işçi, memur ve emekliye yüzde 50 zam, Ramazan ve Kurban bayramlarında ikramiye, asgari ücretten vergi alınmaması"

  umut tacirliğinden başka bir anlam taşımayan ve bizi kandıramayacağını anlamakta zorlanan partilerin geçersiz kılınan vaatleridir.

  işte iki partinin ortak seçim vaatleri;

  - cumhurbaşkanına tahsis edilen örtülü ödeneğin iptali verilen beyannamede, yüzde 10 seçim barajının kaldırılması ,

  - medya objektif ve tarafsız olacak, medya patronları sadece medya ile ilgili alanlarda faaliyet gösterecek,

  - savcılar ile hakimler yapısal ve kurumsal olarak birbirinden ayrılacak,

  - iddia ve savunma işlevini yerine getiren savcılar ile avukatların konumları denk hale getirilecek

  - insan hakları ihlalleri konusunu ele alan, 'insan hakları ihtisas mahkemesi' kurulacak

  - kırsal kalkınma desteklenecek. herkes kendi işinin sahibi olacak, kırsal kalkınma için 'yeni nesil kooperatifler'in kurulmasına öncülük edilecek,

  - işsizlik sanayileşme yolu ile bilgi ve teknoloji üretilerek çözülecek,

  - evlenen çiftlere faizsiz evlenme kredisi,yüzde 50 ücret artışı ve asgari ücretin bin 500 lira olması ile vatandaşlarımızın gelirleri artacak, artan toplam taleple birlikte, ekonomi canlanacak, işsizlik azalacaktır,

  - engelliler için bir 'engelli fonu' kurulacak. 65 yaş maaşına yüzde 100 zam yapacak,

  - emeklilikte yaş değil, hizmet süresi esas alınacak

  1
 • kpss budur arkadaş.kpss nedir?
  nah dedirten durum.


... tümü ...

bizi takip edin